Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2021/22

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2021/22

– Pandemia pokazała, jak ważna jest szkoła stacjonarna! – podkreślił prezydent Piły Piotr Głowski, podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/22, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich.

Podczas krótkiego wystąpienia, którego wysłuchali uczniowie, rodzice i nauczyciele, prezydent Piotr Głowski podkreślił przede wszystkim, jak ważną rolę odgrywają szkoła i nauka w życiu ludzi.

– Chodzimy do szkoły, żeby być lepszymi ludźmi, a nasze życie było pełniejsze i piękniejsze. Pokazał to dobitnie czas pandemii, bo bez szkoły i nauki nie byłoby szczepionek, nie byłoby lekarzy ratujących w szpitalach ludzkie życie, a ludzkość zapewne zostałaby zdziesiątkowana. Bo to dzięki nauce, dzięki temu, że Wasi przodkowie chodzili do szkoły i pilnie się uczyli mogliśmy nad tym strasznym czasem zapanować – stwierdził P. Głowski, kierując ostanie słowa do młodzieży.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że tylko szkoła stacjonarna, spełnić może swoją rolę edukacyjną i społeczną.

– Halę, w której się znajdujemy, oddaliśmy już wiele miesięcy temu, a ja po raz pierwszy widzę ją zapełnioną i cieszę się że wreszcie możemy się spotkać. Pandemia pokazała bowiem także, że szkoła stacjonarna jest bardzo ważna i nie jest to tylko miejsce, gdzie przychodzimy się uczyć, czasami dostać piątkę, a innym razem jedynkę. Bo tak naprawdę, w szkole uczymy się życia w społeczeństwie, tu zawiązują się przyjaźnie, które przez internet trudno związać – podkreślił Piotr Głowski.

Mówiąc o szkole prezydent odniósł się także, do zmian w systemie edukacji, których wprowadzenie zapowiada rząd. W opinii Piotra Głowskiego, zmiany są konieczne, ale muszą nadążać za zmieniającym się światem.

– Słyszymy wiele informacji o dużych zmianach w systemie edukacji. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że ten system trzeba przewartościować. Pytanie tylko, w jakim kierunku to przewartościowanie ma zmierzać? Bo przecież nie powinniśmy uczyć dzieci według schematów, które były dobre dla nas i osób od nas starszych. Świat się bowiem, tak szybko zmienia, że te schematy stały są czasem śmieszne, czasem nieadekwatne, a wielu przypadkach nie nadążają za zdobyczami współczesnej wiedzy i nauki. Życzę pięknego, pełnego pasji – bo bez niej nie ma dobrej nauki – roku szkolnego – zakończył swoje wystąpienie prezydent Piły Piotr Głowski.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, ślubowanie złożyli nauczyciele, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

1. Joanna Koszulińska z Publicznego Przedszkola nr 2
2. Angelika Kucznier z Publicznego Przedszkola nr 3
3. Jagoda Spek z Publicznego Przedszkola nr 7
4. Joanna Witkowska z Publicznego Przedszkola nr 11
5. Danuta Mikołajczyk z Publicznego Przedszkola nr 12
6. Żaneta Przeniczka z Publicznego Przedszkola nr 12
7. Natalia Tabor z Publicznego Przedszkola nr 13
8. Beata Kwiatkowska z Publicznego Przedszkola nr 14
9. Anna Kołodziejczyk z Publicznego Przedszkola nr 17
10. Daria Lazarewicz z Publicznego Przedszkola nr 17
11. Sława Wesołowska z Publicznego Przedszkola nr 17
12. Ewa Czarnecka z Publicznego Przedszkola nr 18
13. Natalia Gruenke ze Szkoły Podstawowej nr 1
14. Justyna Klocek ze Szkoły Podstawowej nr 2
15. Karolina Kochmańska ze Szkoły Podstawowej nr 2
16. Anna Sieniawska ze Szkoły Podstawowej nr 2
17. Angelika Adamska ze Szkoły Podstawowej nr 3
18. Marika Naskręt ze Szkoły Podstawowej nr 3
19. Bartosza Gałecki ze Szkoły Podstawowej nr 4
20. Michał Oryszak ze Szkoły Podstawowej nr 4
21. Julia Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 4
22. Marta Krysiak ze Szkoły Podstawowej nr 5
23. Katarzyna Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6
24. Aleksandra Dominiczak ze Szkoły Podstawowej nr 12
25. Agnieszka Kmiotek ze Szkoły Podstawowej nr 12
26. Przemysław Lach ze Szkoły Podstawowej nr 12
27. Kamila Niśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 12
28. Monika Workowska ze Szkoły Podstawowej nr 12

Prezydent wręczył również nominacje nowym dyrektorom: Bożenie Robak, która kierować będzie Publicznym przedszkolem nr 6 oraz Aleksandrze Goldstein, nowej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 11.

Piotr Głowski, podziękował także trójce dotychczasowych dyrektorów szkół i przedszkoli. Odchodzącym na emeryturę Małgorzacie Pawlak (Publiczne Przedszkole nr 6) i Grzegorzowi Wądołowskiemu (Szkoła Podstawowa nr 11) oraz Lidii Wójciak, która po zamknięciu Publicznego Przedszkola nr 7, objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds.  przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2.

Nowy rok szkolny w pilskich szkołach publicznych rozpoczęło ok. 650 pierwszoklasistów. Łącznie w szkołach  będzie prowadzonych przez Gminę Piła, uczyć się będzie ok. 5580 uczniów i uczennic, a do publicznych przedszkoli uczęszczać będzie 2110 dziewczynek i chłopców. Nad ich edukacją, bezpieczeństwem oraz komfortowym pobytem, czuwać będzie ok. 900 nauczycieli i ok. 400 pracowników administracji i obsługi.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały, podzielony na dwie części, program artystyczny. Pierwsza część odnośiła się do 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Druga nawiązywała do szkolnej nauki.

Życząc wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielem samych sukcesów edukacyjnych i wyłącznie stacjonarnej nauki przez cały rok szkolny przypominamy, że w czasie pandemii otwartość szkół i przedszkoli zależy w dużej mierze od nas samych. Prosimy więc rodziców, dzieci i wszystkich pracowników jednostek oświatowych, o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami i przestrzeganie określonych w nich zasad bezpieczeństwa. Na mocy obostrzeń, zaleceń i rekomendacji obowiązujących w całej Polsce, zarządzeniami wprowadzili je dyrektorzy pilskich publicznych szkół i przedszkoli.

Źródło: Urząd Miejski w Pile

Previous Funkcjonariusz pilskiej jednostki po służbie rozpoznał przestępcę
Next Rocznia wybuchu II wojny światowej

Może to Ci się spodoba

Gratulacje dla 100-letniej Zenony Pazdej z Piły

Kochająca i ciepła rodzina, praca, pogoda ducha, empatia wobec innych ludzi to w wielkim skrócie, recepta na długowieczność Zenony Pazdej z Piły, która 18 stycznia obchodziła 100. urodziny. Spotkanie prezydenta Piotra Głowskiego z Zenoną Pazdej i jej córką Czesławą Dołgowicz,

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Spotkanie z działkowcami

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z zarządem okręgowym Polskiego Związku Działkowców, w którym uczestniczył prezydent Piły Piotr Głowski. W jego trakcie rozmawialiśmy o kolejnych 50 000 złotych na rozwój rodzinnych ogrodów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź