Gratulacje dla 100-letniej Zenony Pazdej z Piły

Gratulacje dla 100-letniej Zenony Pazdej z Piły

Kochająca i ciepła rodzina, praca, pogoda ducha, empatia wobec innych ludzi to w wielkim skrócie, recepta na długowieczność Zenony Pazdej z Piły, która 18 stycznia obchodziła 100. urodziny.

Spotkanie prezydenta Piotra Głowskiego z Zenoną Pazdej i jej córką Czesławą Dołgowicz, przebiegało w serdecznej atmosferze. Jubilatka chętnie opowiadała o swoim życiu, pracy i rodzinie.

Pani Zenona  urodziła się  w powiecie rypińskim, a do Piły przyjechała 75 lat temu. Początkowo mieszkała przy ulicy Witosa, a po śmierci męża i zamianie mieszkania na mniejsze, przeprowadziła się do innej dzielnicy miasta. Początkowo zajmowała się wychowaniem czworga dzieci, by następnie podjąć pracę w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej.

– Dzięki temu mam emeryturę, która wystarcza mi na wszystkie moje potrzeby – mówi uśmiechając się pani Zenona i dodaje. – W moim małym mieszkanku mam wszystko pod ręką, więc jestem też samodzielna.

– Mama nie robi wprawdzie sama zakupów, ale na spacer wychodzi jeszcze samodzielnie – uzupełnia Czesława Dołgowicz, córka pani Zenony.

Zenona Pazdej ma dwanaścioro wnuków, jedenaścioro prawnuków i sześcioro praprawnuków. Jak podkreśla wszystkie o niej pamiętają i odwiedzają jak najczęściej to możliwe.

– Z okazji 100. urodzin, życzę pani zdrowia, pomyślności, szczęścia i przeżycia w zdrowiu kolejnych pięknych rocznic – powiedział prezydent Piły Piotr Glowski.

Źródło: Urząd Miejski w Pile

Previous Kierowca pod wpływem amfetaminy, pasażer z narkotykami
Next Plan rewitalizacji zieleni w mieście

Może to Ci się spodoba

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu “Policjanci w służbie

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

Rocznia wybuchu II wojny światowej

Wydarzenia, które rozegrały się we wrześniu i październiku 1939 r. na stałe zapisały się w historii Polski i Europy. Atak na Polskę hitlerowskich Niemiec, samotna, nierówna walka z jednym najeźdźcą,

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Nowe zasady wjazdu na cmentarz komunalny

Informujemy, że na Cmentarzu Komunalnym w Pile, przy głównej bramie od ul. Motylewskiej został zainstalowany szlaban wyposażony w system identyfikacji tablic rejestracyjnych. Wjazd na teren cmentarza jest możliwy po zarejestrowaniu tablicy rejestracyjnej pojazdu osoby

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź