Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci pilskiej jednostki wraz z motocyklistami Klubu Turystyki Motocyklowej Husaria Piła oraz przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ich drogi do szkoły. Przypomnieli o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pomogli uczniom przechodzić przez przejścia dla pieszych. Dla dzieci oraz ich opiekunów mundurowi przygotowali konkursy z nagrodami.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” od wczesnych godzin porannych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z motocyklistami Klubu Turystyki Husaria Piła spotkali się z dziećmi, a także ich rodzicami w rejonie szkół. Pokazywali oni jak w prawidłowy sposób przekraczać jezdnię, tłumaczyli zasadność noszenie elementów odblaskowych oraz przypomnieli o obowiązku stosowania się do znaków drogowych. Najmłodsi odpowiadali również na pytania mundurowych związane z bezpieczeństwem. Dzieci udowodniły, że świetnie znają przepisy ruchu drogowego.

Powracający po długiej przerwie uczniowie często nie mają świadomości zagrożeń. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci przez najbliższe dni w sposób szczególny będą patrolować rejony szkół. Apelujemy do rodziców i opiekunów o przypominanie swoim pociechom, w jaki sposób należy zachowywać się na drodze.

Funkcjonariusze nagradzali aktywność najmłodszych książeczkami edukacyjnymi, kolorowankami, planami lekcji, przyborami szkolnymi, kamizelkami odblaskowymi oraz słodkościami. Na koniec policjanci wspólnie z motocyklistami życzyli najmłodszym udanego i bezpiecznego roku szkolnego.

Źródło: Komenda miejska Policji w Pile

Previous Rocznia wybuchu II wojny światowej
Next Festiwal Sztuk Walki na targowisku

Może to Ci się spodoba

Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.  Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie

Przywłaszczył torebkę seniorki

W ubiegły wtorek policjanci przyjęli zgłoszenie o przywłaszczeniu torebki seniorki, która przypadkowo zostawiła ją w jednym ze sklepowych wózków po dokonanych zakupach. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych pozwoliło jeszcze tego

Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pilskiej jednostki po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 58-letni motorowerzysta miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jest to kolejna osoba spośród pozostałych ponad 200 nietrzeźwych kierujących

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę

26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź